December 2004

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Nowa wersja licencji GNU

Fri
24
Dec 2004

Richard Stallman poinformował o prowadzeniu prac nad nową, trzecią wersją licencji GNU GPL - najważniejszą licencją wolnego oprogramowania. Poprzednia aktualizacja była 13 lat temu. Stallman pracuje nad zapisami, które nawiązywałyby do współczesnych technologii i problemów, w tym kwestią patentów oraz zasadami stosowania programwów w środowiskach sieciowych.

Wiecej »

Comments | Share

# Doxygen

Wed
22
Dec 2004

St3tc namówił mnie dzisiaj do zainteresowania się bardzo fajnym, darmowym narzędziem do automatycznego generowania dokumentacji z komentarzy w kodzie źródłowym. Zacząłem się tego uczyć i przerabiać komentarze w kodzie SnowCraft 2.

Nie rozpisując się bardziej, zachęcam do zapoznania się z tego typu technologią - w końcu każdy chciałby korzystać z opisu własnych modułów niczym z MSDN, w dodatku bez większego nakładu pracy, a używanie tego może zachęcić do lepszego ogranizowania i opisywania swojego kodu.

Wiecej »

Comments | Share

# Będą patenty

Wed
22
Dec 2004

Nowe informacje na temat groźby wprowadzenia w Unii Europejskiej, wzorem USA, patentów na oprogramowanie podaje portal gazeta.pl. Wygląda na to, że patenty jednak będą. Zobaczymy, do czego to doprowadzi :P

Wiecej »

Comments | Share

# Miliard dolarów grzywny dla spamerów

Tue
21
Dec 2004

Najwyższą grzywnę nałożoną dotychczas na spamerów zapłaci 3 spośród 300 pozwanych do sądu przez prowadzącego serwer poczty elektronicznej, na który wpływało prawie 10 milionów niechcianych listów dziennie.

Wiecej »

Comments | Share

# Zakaz 3D

Mon
20
Dec 2004

Z cyklu "bez komentarza": Jak podał GameDAILY BIZ, teksańska firma McKool Smith pozwała do sądu 12 producentów gier za złamianie swojego patentu z 1988 roku, który dotyczy... wszelkiej prezentacji trójwymiarowych obiektów na płaskim ekranie.

Comments | Share

# Książka o czytaniu kodu

Sat
11
Dec 2004

Helion wydał bardzo ciekawą książkę pt. "Czytanie kodu. Punkt widzenia twórców oprogramowania open source". Książka wygląda na godną polecenia ze względu na nietypową tematykę.

Umiejętność czytania i analizowania kodu źródłowego to umiejętność bardzo potrzebna w pracy programisty (w której podobno więcej kodu się czyta, niż pisze), a często kulejąca u młodszych pasjonatów programowania. Szkoda tylko, że przykłady są wyłącznie w języku C.

Wiecej »

Comments | Share

# Spam skuteczny

Sat
11
Dec 2004

BSA dała kolejny popis swojej jakże pożytecznej działalności informując w wynikach swoich badań, że co piąty mieszkaniec Wielkiej Brytanii kupuje oprogramowanie zachęcony do tego przez spam.

Wiecej »

Comments | Share

# Warsztat Soft

Fri
10
Dec 2004

Dragomir we współpracy z pozostałymi ludźmi z kanału #warsztat stworzył dzisiaj stronę WWW nowej firmy, którą zakładamy :)

EDIT: Powstała też reklama firmy: ELO.JPG.

Wiecej »

Comments | Share

# Piractwo nie takie złe :)

Mon
06
Dec 2004

Wyniki badań przeprowadzonych przez Agencję Reuters mówią, że zdaniem samych artystów piractwo internetowe nie przynosi im zbyt dużych strat. 75% pytanych twórców odpowiedziało, że internetowe piractwo stanowi dla nich niewielkie zagrożenie. Poważny problem związany z wymianą plików w Internecie widzi jedynie 3% osób tworzących muzykę.

Wiecej »

Comments | Share

# Sodaplay

Sun
05
Dec 2004

Na kanale #warsztat zarzucili dzisiaj linkiem do bardzo fajnego apletu Java. Jest to prosta gierka, w której można konstruować własne stworzonka z punktów masy, połączeń i mięśni i obserwować, jak poruszają się i podlegają w symulacji prawom fizyki. To naprawdę wciąga!

Wiecej »

Comments | Share

# Make Love Not Spam

Wed
01
Dec 2004

Lycos Europe napisał wygaszacz ekranu Make Love Not Spam, który przeprowadza atak DDOS na strony spamerów. (Więcej) Krótko po tym strona wygaszacza została zaatakowana i w tej chwili nie można na nią wejść. (Więcej)

Ale dla chcącego nic trudnego! Wersję instalacyjną wygaszacza można znaleźć w sieci eDonkey pod adresem Lycos_Make_Love_not_spam_screensaver_en.exe. Niestety, wygaszacz nie może połączyć się z serwerem, żeby pobrać listę spamerów. Zobaczymy, jak sprawa potoczy się dalej...

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020