August 2004

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Aktualizacja w dziale Nic

Mon
30
Aug 2004

Po długiej debacie i zbieraniu informacji postanowiłem dokonać aktualizacji działu Nic. Jej pomysłodawcą jest PrzemoS.

Nie zmieniło się nic :)

Wiecej »

Comments | Share

# Neostrada z limitem?

Sun
29
Aug 2004

Niezależny serwis Neostrada Info podaje, że chodzą plotki, jakoby od 1 września nasz ukochany monopolista - TPSA - miał wprowadzić na wszystkie warianty łącza Neostrada limity przesyłanych danych. Przy okazji zwiększona miałaby zostać ich prędkość, ale czy wobec tak niepokojących faktów to wogóle ważne?

Strach, bezradność... Jak inaczej określić uczucia każdego internauty wobec takiej perspektywy? Dla użytkowników indywidualnych to oznacza koniec pobierania filmów, muzyki, wogóle używania programów P2P, a także pobierania innych większych plików czy stawiania swojego serwera. Natomiast dla opartych na Neostradzie sieci osiedlowych to po prostu koniec...

Wiecej »

Comments | Share

# Ankieta - koniec

Fri
27
Aug 2004

Wykonaniem kilku obliczeń statystycznych zakończyłem opracowanie wyników Wielkiej Warsztatowej Ankiety. Zapraszam do Części III pt. "Porównania i zależności".

Okazało się, że z poziomem zaawansowania w programowaniu jest związany wiek oraz używana biblioteka graficzna, natomiast preferowany język programowania oraz inne parametry nie.

Wiecej »

Comments | Share

# Porównania i zależności

Thu
26
Aug 2004

Jednak udało mi się jeszcze dzisiaj skończyć przedostatni etap opracowania wyników ankiety. Do przeglądania oddaję Część III pt. "Porównania i zależności". Pokazuje ona, jak zmieniają się różne preferencje ankietowanych w funkcji poziomu zaawansowania.

Więcej wykresów już nie będzie. Jutro wykonam trochę obliczeń wg teorii testów statystycznych i dopiszę ogólne wnioski.

Wiecej »

Comments | Share

# Wyniki ankiety

Thu
26
Aug 2004

Skończyłem opracowanie właściwych wyników ankiety. 15 wykresów wraz z wnioskami znajdziesz w nowej Części II.

Do Części I dodałem krótkie podsumowanie, czyli profil przeciętnego Warsztatowicza. Teraz czas na bardziej zaawansowaną analizę zależności między poszczególnymi kategoriami...

Wiecej »

Comments | Share

# Ankieta - pierwsze wykresy

Thu
26
Aug 2004

Na rozgrzewkę zrobiłem 3 niepotrzebne wykresy dotyczące rozkładu czasowego głosowania. Na tym zakończyłem Część I i zabieram się teraz za zliczanie właściwych wyników.

Wiecej »

Comments | Share

# Pierwsze wyniki ankiety

Thu
26
Aug 2004

Rozpocząłem opracowywanie wyników ankiety. Trochę to potrwa, ale będę na bieżąco umieszczał na stronie nowe dane. Zachęcam więc, żeby często tu zaglądać :)

Na razie zakończyłem wstępne przetwarzanie i weryfikację. Z jej rezultatami można się zapoznać w utworzonej Części I pt. "Informacje wstępne".

Wiecej »

Comments | Share

# Wielka Warsztatowa Ankieta - koniec

Wed
25
Aug 2004

Po dwóch tygodniach zakończyło się zbieranie głosów. Teraz muszę opracować wyniki...

Wiecej »

Comments | Share

# Dział o #warsztat

Mon
23
Aug 2004

Postanowiłem utworzyć dział na temat kanału IRC - #warsztat. Napisałem w nim trochę na temat samego kanału, ogólnie IRCa, a także kilka moich przemyśleń i opinii na jego temat.

Wiecej »

Comments | Share

# Pole minowe

Fri
20
Aug 2004

Znalazłem ostatnio bardzo ciekawy artykuł pt. "Przewodnik po polu minowym, czyli: co czeka programistę w świecie patentów na oprogramowanie". Zachęcam do przeczytania!

Wiecej »

Comments | Share

# Ankieta - półmetek

Thu
19
Aug 2004

Wczoraj minął półmetek dwutygodniowego zbierania głosów we Wielkiej Warsztatowej Ankiecie. To dobra okazja do krótkiego podsumowania.

Ankieta została przyjęta bardzo pozytywnie. Głosów jest w tej chwili 164. Nie odnotowałem żadnych poważniejszych incydentów czy prób włamania do ankiety. Zdecydowana większość głosów wygląda wiarygodnie i nadaje się do dalszego przetwarzania.

Najczęstszym błędem jest pozostawianie niewypełnionych pól. Na to jednak jestem przygotowany. Często też niektórzy zaznaczają "Inny" i wymieniają kilka pozycji - tego nie wolno robić!

Wiecej »

Comments | Share

# Ankieta - Start!

Thu
12
Aug 2004

Skończyłem prace nad Wielką Warsztatową Ankietą. Zachęcam do jej wypełniania. Ankieta jest anonimowa - nigdzie nigdy nie zostanie opublikowane, kto na co głosował. Zebrane dane posłużą do celów statystycznych. Liczę na dużą ilość głosów...

Wiecej »

Comments | Share

# Wielka Warsztatowa Ankieta

Tue
10
Aug 2004

Planuję przeprowadzić ankietę, dzięki której dowiemy się, jak wyglądają preferecje statystycznego Warsztatowicza - który język programowania czy API graficzne dominuje itp. Na razie zapraszam do dyskusji na Forum.

Wiecej »

Comments | Share

# ROTFL from IRC :)

Tue
03
Aug 2004

Chłopaki z kanału znaleźli dzisiaj fantastyczną stronę ze śmiesznymi fragmentami logów IRC. Polecam!

Wiecej »

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020