September 2004

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Referat o wolnym oprogramowaniu

Wed
29
Sep 2004

Do listy produkcji dodałem link do referatu, który wygłosiłem na konferencji, ponieważ za zgodą organizatora opublikowałem go w formacie HTML na stronie ProgrameXu.

Referat krótko omawia istotę wolnego oprogramowania. Ma na celu pomóc w zrozumieniu go, przełamać panujące w tej materii uprzedzenia i stereotypy.

Wiecej »

Comments | Share

# Jak kończyć projekty?

Tue
28
Sep 2004

Jeszcze przed konferencją skończyłem i opublikowałem nowy artykuł, ale dopiero teraz przypomniałem sobie żeby dodać go tutaj do listy proodukcji.

Artykuł obejmuje praktyczne aspekty inżynierii oprogramowania oraz moje doświadczenia dotyczące procesu programowania w sensie tworzenia programów. Opisuje techniki pomagajęce doprowadzać pisanie programów do końca. Szczególną uwagę poświęca metodom projektowania.

Wiecej »

Comments | Share

# Po konferencji

Tue
28
Sep 2004

I Ogólnopolska Konferencja Twórców Gier Komputerowych dobiegła końca. Wszyscy zgodnie przyznają, że było fantastycznie, super i wogóle.

Ja również podzielam to zdanie, pozdrawiam organizatorów i uczestników i informuję wszystkich, którzy tu trafili i jeszcze tego nie wiedzą, że zdjęcia i inne materiały dostępnę są (jedne są, inne dopiero będą...) na stronie konferencji, a dyskusja zaczyna się na 46 stronie odpowiedniego tematu forum.

Comments | Share

# Konferencja Warsztatu

Fri
24
Sep 2004

Jutro rozpocznie się przełomowe wydarzenie - pierwszy w historii zlot Warsztatu pod nazwą "I Ogólnopolska Konferencja Twórców Gier Komputerowych". W programie przewidziane są wykłady oraz konkurs.

Miejmy nadzieje, że będzie bardzo fajnie - cokolwiek każdy rozumie pod tym pojęciem...

Wiecej »

Comments | Share

# Nowy dział - Produkcje

Fri
17
Sep 2004

Co prawda głównym miejscem publikacji moich produkcji jest strona grupy ProgrameX, jednak wydaje się, że na czymś takim jak strona domowa powinno być coś takiego, jak lista produkcji. Dlatego stworzyłem nowy dział.

Wiecej »

Comments | Share

# HTML & CSS Valid

Mon
13
Sep 2004

Strona przeszła mało widocznie, ale poważne zmiany. Teraz jej kod oraz arkusz stylów są zgodne ze standardami W3C - HTML 4.01 w wersji Transitional oraz CSS 2.1. Wszystkie jej podserwisy (oraz oczywiście każdy dział, nie tylko strona główna :) także. Postarałem się też, żeby wyglądały możliwie dobrze w różnych przeglądarkach pod Windows i pod Linux.

Comments | Share

# RSS

Mon
06
Sep 2004

W ostatnich dniach zajmowałem się technologią RSS i przygotowałem kanały RSS na swoją stronę - z nowościami ze strony domowej i z nowościami ze strony Compo.

Wszystkich, którzy nie znają jeszcze tej coraz popularniejszej technologii, zapraszam do zapoznania się z informacjami na jej temat.

Wiecej »

Comments | Share

# Neostrada z limitem !

Wed
01
Sep 2004

No i stało się. TPSA wprowadziła limit na przesyłane dane dla abonentów Neostrady. Na szczęście wygląda na to, że obecni posiadacze tego łącza mogą, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas, zostać na starych zasadach.

Wiecej »

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019