November 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Gra czterowymiarowa

Tue
29
Nov 2005

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł na grę typu labirynt odbywającą się w przestrzeni czterowymiarowej. Ostatnio przypomniałem sobie o nim i z pomocą kolegów dopracowałem go na pewnym nudnym wykładzie :) Ponieważ realizować mi się go na razie nie chce (mimo, że nie stanowiłoby to dużego problemu), postanowiłem spisać i udostępnić sam ten pomysł.

Wiecej »

Comments | Share

# Branża się rozwija

Mon
21
Nov 2005

Wszyscy wiemy, jaki w Polsce panuje powszechnie stosunek do przemysłu gier komputerowych. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że na świecie średni wiek gracza to 29 lat, a budżet niektórych produkcji liczony jest w milionach dolarów. Serwis praca.gazeta.pl porusza temat tej branży w dzisiejszym artykule.

Wiecej »

Comments | Share

# Prezentacja Visual Studio 2005

Mon
21
Nov 2005

Z okazji premiery nowej wersji tego doskonałego produktu na całym świecie odbywają się jego prezentacje. Wszystkich zainteresowanych imprezą Academic Developer Day na Politechnce Częstochowskiej zapraszam we wtorek 29 listopada do sali A0.

Wiecej »

Comments | Share

# STA się pisze...

Mon
21
Nov 2005

Nie to, żebym mógł narzekać - w końcu pisanie gry jako główne zajęcie na studiach w porównaniu z zakuwaniem historii i geografii w szkole to jak niebo a ziemia :) Jednak pisanie tego STA ciągnie się i ciągnie i końca nie widać. Co więcej, mamy wkrótce rozpocząć następny projekt - koniecznie bazowanowy i koniecznie w Delphi! Ech...

Trzeba będzie postarać się doprowadzić tą grę do stanu "zaliczalności" przed świętami, żeby ten piękny świąteczny czas spędzić na pisaniu czegoś innego :) Na przykład Square16, bo coraz bardziej mnie korci jednak napisać tą bezsensowną maszynę. Albo przesiąść się na .NET i C#, bo powoli przekonuję się, że warto. Albo wreszcie porządnie sobie zagrać. Mam też kilka pomysłów na artykuł. No i oczywiście wrócić do mojej ukochanej Katie :)

Tymczasem, screen z STA:

STA - screen

PS: Ale sobie poblogowałem :)

Comments | Share

# Visual Studio Express

Wed
16
Nov 2005

Wraz z premierą najnowszej wersji środowiska programistycznego Microsoft Visual Studio 2005 (która miała miejsce w tym miesiącu), producent udostępnił za darmo do ściągnięcia wersję Express. Nie ściągałem jej jeszcze, ale z tego, co wiem, jest ona pełnoprawnym IDE do C++ i C#, wraz z optymalizującym kompilatorem i wszystkim, co jest porzebne. Nie ma tylko MFC, ATL, Class Designera i kilku innych rzeczy. Aby korzystać z Windows API w C++, należy dodatkowo pobrać i zainstalować (również za darmo) Platform SDK.

Wiecej »

Comments | Share

# Singularity

Sat
12
Nov 2005

W laboratoriach Microsoftu powstaje nowy, pisany od zera system operacyjny. Oparty jest na mikrojądrze, a jego główne założenie to niezawodność. Nie chodzi jednak o nową odmianę Linuksa czy innego Uniksa :)

Singularity wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie języków programowania i kompilatorów. Jego architektura systemu bazuje na nowej konpcepcji procesów oraz na przesyłaniu między nimi komunikatów. Jądro pisane jest w C#. Kontrola typów i garbage collector są jego standardową częścią.

Jeśli projekt się rozwinie, Windows doczeka się godnego następcy, nastąpi pełna integracja systemu z platformą .NET, a koncepcja systemu operacyjnego, programu i programowania może ulec sporej zmianie. Microsoft opublikował niekrótki dokument na temat tego projektu. Zachęcam do lektury.

Wiecej »

Comments | Share

# Wyprzedaż książek :)

Fri
04
Nov 2005

Mam do sprzedania na Allegro 4 książki. Wszystkie ciekawe, wszystkie z Helionu, wszystkie w doskonałym stanie no i oczywiście wszystkie tanio. Zapraszam do licytacji.

Comments | Share

# Informacja chce być wolna

Tue
01
Nov 2005

David Hilbert powiedział: Każdy człowiek ma pewien określony horyzont myślowy. Kiedy ten się zwęża i staje się nieskończenie mały, zamienia się w punkt. Wtedy człowiek mówi: "To jest mój punkt widzenia".

Wszystkim tym, którzy mają szerokie horyzonty myślowe i nie są ideologicznymi fanatykami polecam dostępną za darmo w Sieci książkę pt. "Wolna kultura" autorstwa Lawrence Lessig. Właśnie zacząłem ją czytać i zapowiada się ciekawie :)

Wiecej »

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020