March 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Licznik do konferencji

Tue
29
Mar 2005

Jak widać na górze na stronie głównej, zrobiłem sobie licznik, który będzie odliczał nam czas do oficjalnego rozpoczęcia konferencji.

Podziękowania dla Queighta za pomysł, swój kod JavaScript, na którym się wzorowałem oraz pozwolenie na jego wykorzystanie.

Comments | Share

# World of Warsztat Loader

Sun
20
Mar 2005

Kolejny dzieł upłynął pod znakiem testowania gry MMORPG by Rysiio, czyli World of Warsztat. Tymczasem ja intensywnie uczę się C# i .NET. Z połączenie tych dwóch tematów wyniknął programik, który może pomóc wszystkim grającym w tą świetną grę - loader pozwalający konfigurować i uruchamiać klienta oraz serwer gry, a także przechowujący listę serwerów. Oto on: wow_load.rar (12.5 KB)

Uwaga! Do działania program wymaga .NET Framework 1.1. Każdy powinien go mieć ;) Można go pobrać przez Windows Update.

Comments | Share

# World of Warsztat

Fri
18
Mar 2005

Odbył się dzisiaj poważny test testowej wersji gry WoW (znanej też jako SQ2). Jest to gra MMORPG w realiach Warszat Fantasy, którą pisze Rysiio, a ja, spax i dxOne wspieramy swoją grafiką, projektowaniem, mapami i innymi pracami pomocniczymi.

Test wypadł bardzo pozytywnie. Gra się świetnie. Gra jest już praktycznie na ukończeniu - da się chodzić, walczyć, wydobywać, budować itd. Szczególnie to budowanie bloków, schodów i wielopoziomowych budynków robi wrażenie. Serwer działa jeszcze bardzo niestabilnie, ale ogólnie gra jest super i Rysiiowi należą się wielkie gratulacje.

To wszystko jest jeszcze w przygotowaniu, więc panuje wielka prowizorka i nie ma żadnej oficjalnej strony. Dla zainteresowanych mogę jednak podać garść linków (zapewne nie pozostaną aktualne zbyt długo):

Serwer mam tylko ja i Rysiio. Stał u mnie przez wiele godzin, a teraz go wyłączam, tak że na razie już sobie nie pogramy. Pracujemy dalej - mamy nadzieję na wersje finalną alfa jeszcze przed konferencją. Wszystko jest na dobrej drodze :)

Comments | Share

# Ciekawy artykuł

Sat
12
Mar 2005

Znalazłem ciekawy artykuł poświęcony patentom na oprogramowanie. By nie być zbyt radykalnym, pozostawię go bez komentarza...

Wiecej »

Comments | Share

# Samurize

Wed
02
Mar 2005

Samurize to program, który na pewno spodoba się wszystkim wielbicielom różnych statystyk, liczb i wykresów, jak również maniakom wydajności, osobom przewrażliwionym na punkcie zasobów systemowych itp. Ten ciekawy program pozwala na tworzenie zestawów statystyk monitorujących wszelkie aspekty działania systemu (np. pamięć, procesor, sieć, temperatura) i wyświetlanie ich na pulpicie czy w oknie. Nie jest przy tym banalny w obsłudze... Można go rozszerzać o dodatkowe wtyczki i skrypty.

Wiecej »

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020