May 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Magazyn WARP

Sat
28
May 2005

Do Empików i innych większych saloników prasowych na terenie Polski trafił właśnie pierwszy numer nowego magazynu WARP. Jest to dwumiesięcznik poświęcony programowaniu gier i związanym z nimi tworzeniu grafiki. Kosztuje niecałe 20 zł.

Polecam go nie bez powodu - jestem jednym z jego redaktorów :D Moje arty będzie tam można znaleźć od numeru drugiego.

Wiecej »

Comments | Share

# Statystyki odwiedzalności

Wed
25
May 2005

Pomysłałem sobie ostatnio, że fajnie byłoby wiedzieć, które działy na mojej stronie najbardziej lubicie i dlatego napisałem sobie skrypt, który zlicza mi odwiedziny w poszczególnych działach.

On jest w sumie dla mnie, więc nie ma go jako oficjalny dział. Ale jako że to nie jest żadna tajemnica, to zamieszczam linka tutaj - kto chce, to może sobie oglądać :)

Wiecej »

Comments | Share

# Kolokwium z SO

Sat
21
May 2005

Zbliża się kolokwium z Systemów operacyjnych z Linuksa i dlatego sprorządziłem taki skrótowy spis różnych zagadnień - elementów składni Basha i poleceń systemowych - które gdzieśtam mi się przewinęły podczas nauki.

Postanowiłem więc wrzucić ten plik na stronę. Wprawdzie do kolokwium już tylko 2 dni, ale może komuś się przyda :)

Wiecej »

Comments | Share

# Śmieszne teksty

Sun
15
May 2005

Znalazłem wczoraj fajną stronę ze śmiesznymi tekstami. Niby nic ciekawego - pełno takich w sieci, ale nieźle się zaczytałem, więc postanowiłem podzielić się linkiem :)

Wiecej »

Comments | Share

# Microsoft rozdaje Visual Studio

Fri
13
May 2005

Tak, to prawda! Wystarczy zamówić, a po kilkunastu dniach otrzyma się przesyłkę z 4 płytami DVD, a na nich m.in. Visual Studio 2005 Beta 2 oraz MSDN i Visio - zupełnie za darmo. Jest to wprawdzie wersja testowa, ograniczona czasowo i sprawia trochę problemów, ale zamówiłem, otrzymałem, zainstalowałem i muszę powiedzieć, że chyba było warto. Do działania wymaga Windows 2000, Windows XP z SP2 lub Windows 2003.

Wiecej »

Comments | Share

# Wyszukiwarka do Firefoksa

Tue
10
May 2005

Zająłem się dzisiaj technologią Mozilla-Search i napisałem wtyczkę do Firefoksa, Mozilli i innych kompatybilnych przeglądarek, która pozwala przeszukiwać Warsztat Forum tak, jak standardowo można wyszukiwać w Google, Yahoo itd.

Przy okazji zamieściłem kilka linków pomocnych w nauce tej technologii.

Wiecej »

Comments | Share

# XNL2

Sun
08
May 2005

Skończyłem pisanie parsera, specyfikacji i innych dokumentacji do nowej wersji mojego języka opisu - XNL2. To miała być tylko część mojego aktualnego projektu, ale postanowiłem dopracować to i opublikować jako osobną produkcję. Zapraszam do zapoznania się.

Wiecej »

Comments | Share

# Bash&Slash 1.1

Thu
05
May 2005

Zapomniałem napisać wczoraj nowości na temat wersji finalnej 1.0 mojej najnowszej gry, a już zrobiłem małą aktualizację. Tak więc nowa wersja już jest, zapraszam do ściągania i grania :)

Wiecej »

Comments | Share

# Cała prawda o vi!

Wed
04
May 2005

Bardzo spodobał mi się właśnie pewien cytat z IRC, który doskonale oddaje moje aktualne odczucia - bash.org.pl/3991/:

<Barszczu> wiem vi jest najlepszy ale wymyslili juz edytory w ktorych zeby cos napisac starczy po prostu to wstukac na klawiaturze

Comments | Share

# Bash&Slash

Tue
03
May 2005

Na studiach uczą nas ostatnio Linuksa i Basha. Postanowiłem pouczyć się go trochę dokładniej i napisałem w Bashu... (a cóżby innego :) grę.

Gra jest tekstowa i turowa, ale całkiem niebanalna. Należy do gatunku Hack&Slash i z tej racji nazywa się: Bash&Slash. Na razie udostępniam wersję 0.1 Beta: bash_slash_0.1_beta.tar.gz (14.8 KB). Zapraszam do testowania. Każdy, kto zgłosi jakieś sensowne uwagi, błędy i sugestie, znajdzie się w podziękowaniach w pliku readme w wersji finalnej, która będzie moją kolejną oficjalną produkcją.

Aha! Do odpalenia gry potrzebny jest jakiś Linux, konto shellowe czy inny system z Bashem.

Comments | Share

# Darmowe programy narzędziowe

Sun
01
May 2005

Nie każdy chce kupować potężny pakiet narzędziowy. Okazuje się jednak, że do zapewnienia bezpieczeństwa i do konserwacji systemu Windows można skompletować całkiem dobre, zupełnie darmowe narzędzia. Oto lista tych, które polecam:

avast! 4.5 Home
Program antywirusowy
Sygate Personal Firewall
Firewall
SpyBot Search & Destroy
Program do usuwania Adware i Spyware
Power Defragmenter
Program do defragmentowania dysku
Everest Home
Pokazuje obszerne informacje o sprzęcie i systemie
Sysinternals Process Explorer
Pokazuje listę uruchomionych procesów i informacje o nich

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020