June 2005

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Każdy pisze silnik

Wed
29
Jun 2005

Wygląda na to, że wiele osób z Warsztatu rozpoczęło na wakacje projekt silnika. Linki do nich można znaleźć na stronie mojego projektu.

Wiecej »

Comments | Share

# Katie Engine

Thu
23
Jun 2005

Zrobiłem podserwis (choć to tak naprawdę jedna mała stronka) na temat czegoś, co być może kiedyś będzie można nazwać silnikiem 3D. Na razie to są zebrane do kupy moduły mojego frameworka, który nazywał się "Engine 3" i już nie raz mi się przydał.

Wiecej »

Comments | Share

# Nowy dział - Download

Thu
16
Jun 2005

Wymyśliłem dzisiaj, że skoro czasami wrzucam tu na stronkę jakieś drobne pliki, które nie zasługują na miano oficjalnych produkcji, to warto byłoby je zebrać razem - a nie tylko podawać linki w nowościach. Tak powstał dział Download.

Wiecej »

Comments | Share

# Square16 - wirtualna maszyna

Wed
15
Jun 2005

Ucząc się do egzaminu z architektury komputerów przypomniałem sobie o projekcie prostej wirtualnej maszyny Square16, a ponieważ nauka ewidentnie mi nie szła, postanowiłem napisać jej dokumentację. Na tym się pewnie skończy, bo nie chce mi się jej pisać (właściwie to mi się chce, ale są dużo pożyteczniejsze rzeczy do pisania :) Dlatego powstały dokument zamieszczam tutaj.

Wiecej »

Comments | Share

# Worms Forts do sprzedania

Tue
14
Jun 2005

Mam do sprzedania grę Worms Forts - oblężenie. Gra jest oryginalna, legalna, w wersji polskiej, niezniszczona, niezarejestrowana jeszcze elektronicznie i w ogóle wypasiona :) Zapraszam do licytacji.

Wiecej »

Comments | Share

# Egzamin z wojska

Sun
12
Jun 2005

Do wszystkich towarzyszy niedoli, którzy dzielą ze mną przyjemność rozpoczęcia właśnie sesji na II roku informatyki: Opracowałem pytania na egzamin z wojska. Zainteresowanych zapraszam do ściągania pliku (39.1 KB).

Wiecej »

Comments | Share

# Klaster rośnie

Fri
10
Jun 2005

Przenieśliśmy dzisiaj komputery do stojaków, podłączyliśmy wszystko i klaster można uznać za zbudowany. Przynajmniej te kilka jego węzłów, które udało się uruchomić. Szkoda, że nie mięliśmy dzisiaj cyfraka, bo zrobilibyśmy jakieś zdjęcia - wygląda naprawdę fajnie :) Trzy stojaki, w każdym na środku monitor, klawiatura, a na dole i na górze komputery. Z tyłu oczywiście plątanina kabli.

Napisałbym o tym na stronie klastra, ale nie chce mi się produkować się po angielsku :)

Comments | Share

# Referat na konferencji

Thu
09
Jun 2005

Wygłosiłem dzisiaj na VII Studenckiej Konferencji Informatycznej 10-minutowy referat pt. "Cube - studencki projekt heterogenicznego klastra obliczeniowego". Nasz referat (ma w sumie 5 autorów) nie zajął wprawdzie miejsca na podium, ale wypadł chyba nieźle :)

Comments | Share

# DirectX 9.0 SDK Update - (June 2005)

Wed
08
Jun 2005

Znowu jest kolejna wersja pakietu SDK do DirectX (wciąż tej samej wersji 9.0c). Plik zajmuje 158 MB. Jak zwykle, zmiany są nieznaczne :)

Wiecej »

Comments | Share

# Sudoku

Tue
07
Jun 2005

Sudoku (albo Su Doku, z jap. "samotne cyfry") to coraz popularniejsza gra logiczna. Jest plansza 9x9 i zasada opisana jednym zdaniem: "Wpisać w każde pole cyfrę między 1 a 9 tak, żeby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym kwadracie 3x3 każda cyfra wystąpiła dokładnie jeden raz.". Nie ma żadnego liczenia.

Zaraz po przeczytaniu o tej grze znalazłem algorytm na niemal zupełnie mechaniczne wypełnienie tej planszy poprawną kombinacją cyfr. Jednak wpadnięcie na niego, jak się okazuje, nie jest takie proste. Poza tym sprawa komplikuje się, jeśli niektóre cyfry są już na stałe wpisane. Dlatego gra jest całkiem ciekawa.

Oto linki na temat:

Sudoku
Strona o Sudoku (w j. ang.) i do ściągnięcia gierka shareware
Wikipedia - Sudoku
Temat angielskiej Wikipedii

Wygląda na to, że w Polsce jeszcze niewiele się dzieje w tym temacie. Co najwyżej różne gazety wspominają o tym jako o nowości. Może to jest dobra okazja, żeby napisać taką gierkę? :)

Comments | Share

# Aktualny projekt

Tue
07
Jun 2005

Jak widać u góry, zrobiłem sobie nowy element do strony. Jest to skrypt, który pokazuje moje aktualne projekty. Postanowiłem przenieść to info tutaj z mojego podpisu na forum.

Comments | Share

# Nowy artykuł

Sun
05
Jun 2005

Mimo trudności i ogólnego doła w związku ze zbliżającą się sesją na uczelni, wszystkim co z tym związane (i nie tylko :P) rozpocząłem prace nad nowym artykułem. Będzie nosił tytuł "Grywalność, czyli uchwycić nieuchwytne" i traktował będzie o tych elementach gier komputerowych, które czynią je grywalnymi. Release za jakieś kilkanaście dni.

Comments | Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020