March 2006

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# ABA Games

Tue
28
Mar 2006

ABA Games to stona z małymi grami 2D - bardzo ciekawymi pod każdym względem. Mają nietypową grafikę, ciekawe sterowanie i fajną fizykę. Dostępne są w wersji japońskiej i angielskiej, a do wielu z nich dołączony jest kod źródłowy w języku... D. Oczywiście są też skompilowane binarki dla Windowsa. Naprawdę warto zagrać! Mnie najbardziej spodobały się Torus Trooper i Mu-cade.

Comments | #games #web Share

# Gdzie hosting?

Wed
15
Mar 2006

Robiąc nową stronę domową postanowiłem też zmienić firmę hostingową. Przez kilka dni analizowałem oferty różnych firm, spisywałem parametry kont i porównywałem - cenę, ilość miejsca, limit transferu i inne. Przy okazji dopiero teraz, rezugnując z usług RISP.pl przekonałem się, że obecnie na rynku standardem jest nie 100, a 1000 MB miejsca, nie jedno a wiele kont e-mailowych czy FTP i baza danych ograniczona nie do 10 MB, tylko rozmiarem konta :P

Wybór zależy oczywiście od "kalibru" konta, jakiego potrzebujesz. Dla mnie jednak zdecydowanie najkorzystniejszą ofertę ma firma i365.pl i to właśnie jej klientem jestem teraz jako posiadacz tej strony domowej.

Comments | #web #webdev Share

# Heh

Sun
12
Mar 2006

Dawno nie było żadnej notki. To dlatego, że ostatnio niczym ciekawym się nie zajmowałem. Na pulpicie stale przybywa ciekawych linków do przejrzenia. Bynajmniej nie z powodu studiów (z tym akurat jest OK). Po prostu piszę dalej skrypty na Warsztat 2B. Na przykład dzisiaj napisałem dział Humor, do którego trafiły wszystkie śmieszne teksty, które swego czasu były tutaj - na mojej stronie domowej.

Coś dziwnego zaczęło się dzisiaj dziać z bazą danych. Najpierw dostawałem przy niektórych zapytaniach jakiś tajemniczy "Got error 127 from table handler". Potem zrobiłem repair table i straciłem część rekordów. Niestety na tabelę ze STAT NO AD to nie pomogło i teraz ten mechanizm zachowuje się cokolwiek dziwnie. Czyżby serwer nie wytrzymał obiciążenia? A może to oni po prostu mieli awarię? Jeśli ktoś wie, co to może być i co można na to poradzić, proszę o kontakt.

Comments | #warsztat #webdev Share

# 6 milionów graczy w WoW

Fri
03
Mar 2006

W grę MMORPG firmy Blizzard - World of Warcraft - gra już ponad 6 milionów osób! Oznacza to, że świat Warcrafta zamieszkuje więcej ludzi niż np. Norwegię.

Zastanawiające, że WoW nie jest MMORPG-iem ani najładniejszym graficznie, ani najnowocześniejszym technicznie, a mimo tego jest najpopularniejszy. Po prostu ma coś w sobie - tą niezwykłą grywalność, jak każda gra Blizzarda.

Ja dzisiaj pewnie skończę zbierać Minion's Scourgestones w Western Plaguelands i wypełnię swój kolejny klasowy quest :)

Comments | #games Share

# Z życia moderatora

Thu
02
Mar 2006

Jeśli ktoś myślał, że moderowanie forum to przyjemna praca, teraz ma szanse doznać oświecenia. Niejaki lofix na swojej stronie Panteon LOLKÓW z KSE prezentuje screeny ze swoich doświadczeń z moderowania forum KSE. Co prawda u nas na Warsztacie nie jest aż tak źle (przychodzi raczej mało odpowiedzi na PM-y), ale walka z lamerstwem zawsze tak wygląda :)

Comments | #warsztat #philosophy Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020