May 2006

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# XGL for Windows

Tue
30
May 2006

Podobno najnowsza dystrybucja Windowsa też ma mieć zintegrowanego XGL - oto screeny ;)

Oprócz robienia fotomontaży grałem też ostatnio w demo SpellForce 2. To bardzo ciekawa gra. Na uwagę zasługuje, oprócz świetnej grafiki, także fakt że jest to całkiem udane połączenie gry RPG z RTS-em. Poza tym udało mi się dzisiaj w końcu wbić na testowy serwer WoW - echhhhh to była gra, trzeba będzie kiedyś do niej wrócić...

Comments | #graphics #humor #windows #linux Share

# SUSE Linux 10.1

Sun
28
May 2006

SUSE Linux

SUSE Linux 10.1 to nowa dystrybucja Linuksa, którą sobie ostatnio ściągnąłem i zainstalowałem za namową PrzemoS-a. Choć w niczym nie zmieniła ona mojego stosunku do tego systemu operacyjnego, to muszę przyznać, że faktycznie robi dobre wrażenie i wygląda na dopracowaną. Warto się z nią zapoznać.

EDIT: No i ma XGL - środowisko graficzne z efektami, jakimi nie może pochwalić się nawet żadna gra!

Comments | #linux Share

# PNAZZA

Fri
26
May 2006

Program na Zwolnienie z Algorytmów - taką nazwę nosi moje najnowsze dzieło i jest to, jak sama nazwa wskazuje, program napisany specjalnie na zwolnienie z pewnego egzaminu na studiach. Służy do wizualizacji losowania kulek w 3D (na szczęście były już policzone), a piszę o nim dlatego, że wyszedł całkiem fajnie i wykorzystałem w nim najnowszą wersję mojego frameworka (z tym co tam aktualnie jest).

Program na Zwolnienie z Algorytmów

Czas teraz na wykonanie następnych "questów". Myślałem też nad nadaniem jakiegoś konkretnego kształtu (może jako biblioteka) mojemu staremu pomysłowi na konsolę z wydawaniem poleceń w języku naturalnym, a także nad założeniem na stronie działu z felietonami. W ogóle dużo myślałem. Może to dlatego, że fajnie się ostatnio czuję? :)

Comments | #rendering #productions #studies Share

# Wspominki

Wed
24
May 2006

Jeśli ktoś chce sobie powspominać:

Poza tym:

Comments | #events #warsztat #igk Share

# Po konferencji

Mon
22
May 2006

Konferencja inżynierii gier komputerowych dobiegła końca. Było wspaniale. Były wprawdzie drobne niedopatrzenia organizacyjne, wygłosiłem średnio ambitny referat, zająłem w konkursie razem z resztą drużyny drugie miejsce... od końca i "wygrałem" numer Software Developer's Journal. Ale nie o to chodzi. Było super, bo znowu się spotkaliśmy, bo byli fajni ludzie. Nie było wprawdzie wielu, ale ci co byli też byli fajni :) To jest pewnie wszystko kwestia podejścia, ale przecież czy nie o to chodzi, żeby podchodzić pozytywnie? Pozdrawiam wszystkich uczestników i do zobaczenia w realu za rok!

Tymczasem pozostaje tylko powrót do domu i do szarej codzienności. Znowu huśtawki nastrojów i zwykłe życie. Poza tym zbliża się sesja. Jedyna nadzieja, że znajdę czas i ochotę, aby popisać coś ciekawego. No cóż... Zobaczymy, jak to się wszystko dalej potoczy...

PS: Szczególne pozdrowienia dla Krzyśka K. - nawet nie wiesz, jak dużo mniej lub bardziej świadomie mnie nauczyłeś :)

Comments | #events #warsztat #igk Share

# Werkkzeug1

Sat
13
May 2006

Kto się na tym zna to zna, ale pozostałych zaciekawić może .werkkzeug1 - program do tworzenia scenowych dem. Nie sądziłem wcześniej, że te zachwycające dema i mieszczące się w 64 kB intra się... wyklikuje - składa się bloczki, ustawia ich parametry obserwując na bieżąco podgląd, a potem wydaje odpowiednie polecenie i powstaje plik EXE. W ten sposób powstaje wszystko - piękne ralistyczne tekstury, ciekawe siatki 3D, różne efekty graficzne i cała sekwencja animacji.

Oczywiście piszę to z całym szacunkiem dla ludzi ze Sceny - w końcu same takie programy, jak i interpretery tych projektów są prawdziwym dziełem sztuki koderskiej, zwłascza jeśli chodzi o optymalizację wydaności i objętości zarazem (bo o ergonomii interfejsu użytkownika wspomnianego programu litościwie się nie wypowiem). Po prostu zafascynował mnie taki sposób tworzenia dem. Przypomina trochę układanie wizualizacji do wtyczki AVS w Winampie, tylko tutaj z jednej strony jest dowolny układ klocków a nie płaska lista, ale z drugiej nie da się wpisywać całych wyrażeń matematycznych z uwzględnieniem różnych zmiennych.

.werkkzeug1

Comments | #demoscene Share

# GIMP nie taki zły

Wed
10
May 2006

Po 2 godzinach zabawy z programem graficznym GIMP i zapoznaniu się z jego możliwościami w zakresie:

...muszę stwierdzić, że nie jest taki zły, jak sądziłem. Faktycznie potrafi się czasem wysypać, faktycznie jego interfejs napisany na GTK muli niemiłosiernie i faktycznie jego obsługa jest dziwna i toporna, ale wygląda na to, że niczego z potrzebnych narzędzi mu nie brakuje, a pod względem możliwości czy wygody używania dorównuje albo nawet miejscami przewyższa Photoshopa. Jednym słowem - może jednak da się go używać :)

Comments | #tools #graphics Share

# Na co czekam

Tue
09
May 2006

Zrobiłem sobie dzisiaj nową ramkę, którą widać w lewej kolumnie na stronie głównej. Pokazuje na co czekam i automatycznie odlicza pozostały czas.

Myślę też już od pewnego czasu nad założeniem sobie jakiejś galerii, tylko nie wiem, co miałbym w niej pokazywać, bo amatorem fotografii nie jestem.

Comments | #homepage Share

# Strona nie działa

Tue
09
May 2006

Już chyba trzeci dzień moja strona nie działa. Właściwie to, jak widać, działa, ale można się na nią dostać tylko przez jej natywny adres regedit.i365.pl, ponieważ padł serwer DNS obsługujący domenę gamedev.pl - firma managed.com przenosi się do nowej serwerowni (więcej) i jakoś powoli im to idzie.

Jak tak dalej pójdzie to nie wiem, co zrobię - w końcu przy okazji nie działa Warsztat 2B, strona Compo, a nawet mój adres e-mail! :(

Comments | #homepage Share

# Konferencja coraz bliżej

Sat
06
May 2006

III Ogólnopolska Konferencja inżynierii gier komputerowych zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy zamieścili ostatnio listę uczestników oraz zaktualizowany plan. Zapowiada się ciekawie...

EDIT: Zbieramy ludzi do drużyny na konkurs! Zabieram swój framework - lipny bo lipny, nie wiem ile zdążę do niego dokodzić, ale zawsze to jakiś. Kto chce dołączyć?

EDIT: Powyższe już nieaktualne - mamy drużynę w komplecie :D

Comments | #events #warsztat #igk Share

# Po imprezie

Wed
03
May 2006

Super było wczoraj (dzisiaj?) na występie Armina van Buurena w Hali Ludowej we Wrocławiu. Co tu więcej pisać - impreza była świetna. Zdjęć zbyt dużo nie zrobiłem, a te które mam nie są najlepszej jakości. Oto jedno z nich. Oficjalne fotki będą jutro na www.arminvanbuuren.pl.

Comments | #events #music Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020