August 2006

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Wielka lipa

Sat
26
Aug 2006

Wielka lipa jest ostatnio z problemami technicznymi. Jak podaje firma i365.pl, przenoszą swoje serwery do Europy. To dobrze, bo choć firma jest polska, dotychczas ich serwery były zdaje się ulokowane gdzieś w USA, co owocowało dobrymi wprawdzie trasferami, ale za to dużym opóźnieniem.

Niestety przy okazji dzieją się dziwne rzeczy. Straciłem aktualizacje bazy danych z kilku dni (w tym dwie notki na tej stronie), poczta mi szwankuje, domena regedit.gamedev.pl nie działa, serwer działa wolno itd. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy... Będę też myślał nad jakimś drobnym ulepszeniem mojej galerii.

Comments | #homepage Share

# Tags

Fri
18
Aug 2006

Nie jestem miłośnikiem klimatów webowych - o tym wie nawet mój szef. Jednak dziś jakoś tak niespodziewanie zainteresował mnie - jako ciekawostka od strony teoretycznej - temat klasyfikowania obiektów za pomocą tzw. tagów. Ciekawa koncepcja. Czego to ludzie nie wymyślą...

Kto sądzi, że jego też może to zainteresować, polecam poczytać hasła Tags, Folksonomy i Tag cloud z Wikipedii. Przykładowe serwisy oparte na tagach to linkowisko del.icio.us oraz galeria Flickr.

Comments | #webdev Share

# Clicky Keyboard

Sat
12
Aug 2006

Dostałem wczoraj w pracy od szefa nową klawiaturę. Właściwie to nie taką nową, bo wyprodukowana została przez Lexmark dla IBM w roku 1995 według projektu z 1984.

Clicky Keyboard

Na takiej naprawdę widać, słychać i czuć, kiedy wciska się klawisze. Poza tym nie ma żadnych udziwnień. Nic dziwnego, że tutejsi programiści chowają ich zapas po kątach. Kto nie czuje klimatu, niech odwiedzi www.clickykeyboards.com.

Comments | #hardware Share

# Asynchroniczna konsola Windows

Wed
09
Aug 2006

Z małego eksperymentu zrodził się kawałek kodu oraz nowy artykuł (który też miał być mały, a wyszedł jak zwykle - mimo, że starałem się streszczać :) Nosi tytuł Asynchroniczna konsola Windows i traktuje o tym, jak napisać konsolę do gry działającą w sposób asynchroniczny, czyli nieblokujący, z użyciem standardowej konsoli systemowej.

Comments | #productions #windows Share

# Tremulous

Tue
08
Aug 2006

Kto powiedział, że nie ma dobrych gier Open Source? No dobra, przyznaję, ja tak mówiłem - do chwili, kiedy na LAN Party pokazali mi Tremulous. To sieciowa gra FPP z elementami RTS i dwiema kompletnie różnymi rasami. Bardzo ciekawa...

Comments | #games Share

# Pokazać wam Redmond?

Sat
05
Aug 2006

Pokazać wam Redmond? Oto mapa. Widzicie ten trójkąt? Moje życie polega głównie na tym, że mieszkam sobie w jego prawym górnym rogu, na tym osiedlu domków zwanym The Trails of Redmond, a pracuję w jednym z biurowców w pozostałej części tego trójkąta, którą zajmuje kampus Microsoftu (a właściwie jego fragment, bo rozciąga się jeszcze dalej na północ i na zachód).

Comments | #gallery #redmond Share

# To i owo

Fri
04
Aug 2006

Ciągle mam ten sam dylemat - napisać coś tutaj, czy nie. Z jednej strony wyrażanie osobistych poglądów nie przysparza człowiekowi popularności, a raczej tylko wrogów. Wypadałoby jedynie robić swoje i pokazywać efekty tej pracy. Z drugiej strony każdy chce w jakiś sposób wyrazić siebie. Niektórzy koledzy piszą dużo bardziej osobiste przemyślenia - np. dxOne. Po tą najdoskonalszą formę literacką, jaką stworzyła ludzkość, czyli bloga, sięgnął nawet nasz były premier :)

OK, poddaję się. Używanie gotowego silnika nie jest tak fajne, jak pisanie własnego. Teraz ze zdwojoną motywacją wracam do swojego kodu, a raczej rozpoczynam go od nowa - już po raz szósty :)

Poza tym nadal zastanawiam się, jak najlepiej wykorzystać tą niepowtarzalną (?) okazję do zakupienia jakiś ciekawych książek. Wybór jest trudny, bo na przykład sama tylko kategoria Game Programming na Amazon.com liczy sobie ponad 1800 pozycji.

Jedyne co mnie martwi to szybkość, z jaką upływa tutaj czas. Dlaczego doba ma tak mało godzin? A może to Ziemia się tutaj inaczej obraca? No tak, w końcu jestem w innej strefie geograficznej... ;)

Comments | #redmond #life Share

# Sources Open

Wed
02
Aug 2006

Kto nie chce niech nie wierzy, ale od dzisiaj mam dostęp do kodu źródłowego Windowsa i wielu innych produkcji Microsoftu, w tym DirectX-a - i to zarówno w wersji 9, jak i 10. Ale odjazd!

Poza tym kilka nowych zdjęć w Galerii. Niestety nie mam pomysłu, jak zaznaczać, które są nowe.

Comments | #gallery #redmond Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020