September 2006

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

# Wróciłem

Sun
24
Sep 2006

A więc wróciłem. Cóż więcej mógłbym dodać... Zobaczymy, co będzie dalej. Jak coś ciekawego powstanie to wtedy dam znać.

Comments | #life #redmond Share

# Powrót do domu

Sat
23
Sep 2006

Jutro wylatuję i wracam do Polski. Moja trasa to Redmond > Seattle > Amsterdam > Warszawa > Częstochowa. Czeka mnie jeden tydzień wakacji, a potem rozpocznie się czwarty rok studiów.

Napisałbym coś więcej, ale nie mam pomysłu. Ogólnie niezbyt pozytywnie się czuję. Za jakiś czas możecie się spodziewać nowej galerii, a w niej wielu nowych zdjęć. Poza tym częstszej obecności mojej wirtualnej osoby na kanale i ogólnie w Sieci. Jak się uda...

Comments | #life #redmond Share

# The Final Quest - Common Lib 6.0

Tue
19
Sep 2006

Jak wyszło tak wyszło, ale formalnie ukończyłem pisanie pierwszej wersji modułów bazowych szóstej iteracji mojego projektu. Pomyślałem sobie, że nic mi nie ubędzie, jak udostępnię to 451 kB kodu na licencji GNU LGPL - może komuś się przyda. Może jacyś mniej zaawansowani sobie go użyją, a jacyś bardziej - zgłoszą mi swoje cenne uwagi. Tak więc oto jest: Common Lib 6.0.

Comments | #productions #c++ Share

# Linuksowa bzdurka

Tue
19
Sep 2006

Włączam sobie wczoraj Linuksa, a tu lipa - nie uruchamia się. Logo startowe pokazane na ekranie, a ja czekam, czekam... i tak kilka minut. W końcu, jak przystało na przeciętnego użytkownika, zresetowałem komputer. Kiedy za drugim razem spotkało mnie to samo, zajrzałem na konsolę i oto co się okazało:

Otóż mój SUSE postanowił z okazji 60 dni zakupu laptopa urządzić sobie sprawdzenie dysku. Poinformować mnie o tym nie raczył. Mógłbym sobie tak czekać i czekać nie wiedząc co się dzieje, restartować komputer raz za razem albo przeinstalować system. Ja rozumiem, że technicznie łatwo to wytłumaczyć, ale z punktu widzenia użytkownika to jest raczej bzdura.

Comments | #linux Share

# Transfer się kończy

Sat
16
Sep 2006

Odwiedziny Warsztatu 2B podskoczyły do góry i w ten oto sposób już w najbliższych dniach skończy mi się transfer na ten miesiąc. Dlatego mówię "bye bye", "see you next month", a tymczasem pomyślę nad umieszczeniem większych plików na jakiś innych serwerach i ogólnie nad ulepszeniem kilku rzeczy.

Comments | #warsztat Share

# .NET Sux

Thu
14
Sep 2006

Uczyłem się wczoraj GDI+ i przy okazji zrobiłem drobny eksperyment. Polegał on na rysowaniu po powierzchni okienka różnych rzeczy w użyciem odpowiednio C++, Windows API i GDI oraz C#, .NET i GDI+. Wyniki są zatrważające.

Ja rozumiem, że GDI nie musi być demonem szybkości, bo gier się w nim nie pisze (chyba, że pasjansa). Jednak różnica rzędu kilku czy kilkunastu razy to nie kilka czy kilkanaście procent, ale kilaset albo ponad tysiąc procent! To jest tak, jakby framerate spadł z ponad 1000 do 100 albo z ponad 100 do 10 FPS. .NET jednak nie rulez...

Comments | #.net #rendering Share

# Dzień Programisty

Thu
14
Sep 2006

Jako że u mnie jest dopiero 17:40 w środę, 13 września, nie będzie chyba za późno jeśli teraz złożę wszystkim kodującym czytelnikom mojego bloga najlepsze życzenia. Zapytacie z jakiej to okazji? Otóż dzisiaj jest 256. dzień roku, czyli dzień programisty!

Comments | #events #humor Share

# Ach te straszne gry

Wed
13
Sep 2006

Drobne znalezisko: artykuł Dzieci kochają krew podejmujący problem wpływu brutalnych gier komputerowych na psychikę młodych ludzi - od trochę innej strony, niż to przedstawia większość mediów. Nic odkrywczego, ale warto przeczytać.

Comments | #games #politics Share

# .NET Rulez

Fri
08
Sep 2006

Tak sobie siedzę w pracy, kodzę i dochodzę do wniosku, że technologia .NET jest naprawdę super :)

Zarówno jako platforma do pisania programów okienkowych, jak i wszelkich bazodanowych spraw, bibliotek DLL i w ogóle wszystkiego (no, może prawie wszystkiego). Piękna składnia języka C#, Garbage Collector, wygodne IDE (Intellisense, Refactoring), doskonale wyposażona biblioteka standardowa (a jednocześnie prosta i elegancka), doskonała biblioteka do GUI, wydajność niezła...

Nawet jeśli za wcześniej jeszcze, żeby pisać wszystko w .NET-cie, to zaczynam wierzyć, że .NET to naprawdę przyszłość! C++ zostaje daleko w tyle :P

Comments | #.net Share

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020