Ciekawe rzeczy się dzieją

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Thu
08
May 2008

Ciekawe rzeczy się ostatnio dzieją. Na jutro zaplanowane jest rozpoczęcie nowej edycji naszego konkursu Compo - o tyle nietypowej, że tematem będzie intro 4k (małe demo w pliku wykonywalnym niewiększym niż 4 KB). Jak się okazuje, takich rzeczy nie trzeba pisać w asemblerze - można do tego używać zwykłego Visual C++. Myślę, że warto opanować tą sztukę - nie jest to aż tak trudne, a może być interesujące. Ja też zainteresowałem się tym tematem i mam zamiar wziąć udział. Więcej informacji na temat konkursu i sztuki pisania intr 4k w tym wątku forum. Przy jego organizacji współpracujemy z odwiedzającymi nasze forum scenowcami, tak więc dialog międzykulturowy się rozwija :) Osobno planowana jest też międzynarodowa edycja Compo.

Poza tym Goliatus poddał do publicznej dykusji temat robienia ewentualnej zrzutki na artykuły czy innej formy zarabiania pieniędzy (reklamy? płacenie SMS-em?). Oprócz płacenia autorom artykułów pojawił się też pomysł porządnego, odpłatnego zmodernizowania skryptów serwisu. k_b z pomocą innych osób z forum zaczął redagować niewielki elektroniczny magazyn - WMag. Dotychczas wyszły już dwa numery. Xion z kolei zaczął pisać drugą część opowiadania fantastycznego Władca Kodu.

Spoza Warsztatu, ciekawą inicjatywą jest konkurs Procedural Generation Competition serwisu TIGSource. Trzeba w nim w czasie od 5 maja do 2 czerwca napisać grę, w której dane są generowane proceduralnie. Może i w tym warto wziąć udział? :)

Comments | #events #warsztat Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020