Za dużo blooma ;)

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sun
17
May 2009

Pokażę taki jeden mały screen, żeby udowodnić, że w domu wcale się nie nudzę. Dla tych którzy wiedzą o co chodzi: możnaby go zatytułować "za dużo blooma" :D

A tak na serio, to co teraz piszę to nie żaden silnik, tylko takie luźne eksperymenty. Luźne, ale jednak wymagają pewnej spójnej platformy. Póki co ta platforma zawiera: CommonLib, mój stary framework do Direct3D9 z TFQ7 (stary ale jary, po latach nadal nie wymyśliłem nic lepszego), konsolę zrobioną z użyciem tej zwykłej systemowej w sposób asynchroniczny, klasę kamery, zupełnie nowy manager zasobów (który potrafi wczytywać np. tekstury i shadery w tle, w osobnym wątku - zawsze o takim marzyłem, dopiero teraz miałem odwagę go napisać), podłączoną bibliotekę AntTweakBar i kilku innych drobiazgów. Słowem - minimalizm, żeby skupić się na tym o co chodzi.

A chodzi o zabawę z różnymi technikami graficznymi. Na pierwszy ogień poszły efekty postprocessingu (przede wszystkim oczywiście Bloom :D). Po napisaniu tych prostych zrobiłem sobie Deferred Shading. Teraz mając w przestrzeni obrazu dostęp do danych takich jak głębokość i normalna będę mógł policzyć dużo więcej fajnych rzeczy :) Jak skończę tą zabawę, to nieomieszkam się pochwalić (zapewne w formie filmiku YouTube), a potem przyjdzie czas na eksperymenty z generowaniem siatek i tekstur.

Ponieważ nie mam ostatnio natchnienia do pisania często notek na moim blogu, napiszcie w komentarzach, o czym chcielibyście przeczytać. Może ciekawie byłoby opisywać obszerniej i z fragmentami kodu konkretne tematy, tak jak to robi na swoim blogu SceNtriC (który przecież zajął 3 miejsce w konkursie na najlepszy blog IT)?

Comments | #rendering #productions #gallery Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020