Zagrożone przeglądarki

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Wed
09
Feb 2005

Zwykle nie podaję tu aktualności na tematy tak paranoicznie modnego ostatnio i tak szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tym razem jednak sprawa jest warta odnotowania, choćby jako ciekawostka.

Otóż bezpieczny okazuje się być tym razem... Internet Explorer. Inne przeglądarki - te obsługujące Unikod w adresach URL - narażone są fałszywe strony, których literki w adresie wyglądają tak samo albo podobnie, jak strony oryginalnej (np. strony banku internetowego). Żeby to wyłączyć w FireFoksie, należy wejść pod adres about:config i przestawić network.enableIDN na false.

Zawsze byłem przeciwny Unikodowi w adresach, bo w jaki sposób np. Amerykanin miałby wpisywać adres z polskimi znakami, albo Polak z chińskimi? Stukać Alt+cyfry z numerycznej??? No ale alarm jest jak zwykle nieuzasadniony. Wystarczy przecież zawsze wchodzić na stronę swojego banku wpisując jej adres samemu, a nie klikając w jakiś link... :P

Comments | Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020