Przesłanie Papieża

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Thu
07
Apr 2005

Sam nie mam koncepcji, co na tej mojej stronie powinno być. Staram się podawać interesujące nowości ze świata komputerów. Unikam jednak wielu tematów, np. szeroko pojętego bezpieczeństwa komputerów (tak modnego ostatnio) czy polityki (choć czasem korci mnie, żeby coś napisać). W tak wyjątkowej sytuacji nie mogę jednak nie zrobić tu małego off-topica.

Odszedł wielki człowiek. Na każdego przychodzi kiedyś pora. Odszedł do tamtego - jak wierzymy - lepszego świata. Jego pontyfikat był naprawdę niezwykły. Pozostawił po sobie ogromny dorobek. Odmienił Kościół i przyczynił się do odmiany świata.

W słowach, które głosił i które pisał, wzywa do wielu rzeczy - do miłości, pokoju. Jednak wydaje mi się, że swoim życiem daje nam jeszcze jedno przesłanie - wzywa nas do aktywności. Wzywa, by nie pozostawać biernym i obojętnym. By działać - tu i teraz - zgodnie ze swoim sercem, w kierunku swojego powołania i naprzeciw wszelkim przeciwnościom losu...

Comments | Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020