Problem obsługi błędów

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Tue
12
Apr 2005

Mój nowy projekt to bot IRC. Zabieram się za jego pisanie już od kilku dni, na razie uczę się i zbieram materiały. Ma być przenośny (Windows, Linux), docelowo działać na koncie shellowym, mieć różne wypasione funkcje itd... Nie mam jeszcze dla niego nazwy - przydałbyby się jakieś propozycje :) Myślałem na przykład nad jakimś żeńskim imieniem.

Ale nie w tym problem. Chciałbym przy okazji opracować nowy, lepszy sposób obsługi błędów, który będę stosował w swoim kodzie. Nie mam teraz czasu ani ochoty opisywać tego dokładnie. Może jutro... Ogólnie chodzi o znalezienie kompromisu między czytelnością kodu i szybkością jego pisania, a porządnością obsługi błędów. Waham się między wyjątkami C++ a własnym systemem sprawdzania pełnym ifów w kodzie.

Dotychczas stosowałem to drugie rozwiązanie i robiłem paranoicznie rozbudowaną kontrolę błędów, ale to nie było najwygodniejsze. Można to zobaczyć w moim kodzie, np. w programie Automaty komórkowe 1.0. Trochę o moim podejściu napisałem też w tym poście forum.

Ktoś skomentuje? Może coś doradzi? :)

Comments | Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020