Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Thu
15
Dec 2005

Mam do rozwiązania bardzo dziwny problem. Na pewnym komputerze pojawiają się na ekranie paski. Każdy taki pasek ma piksel wysokości, jest koloru brązowego i ciągnie się od pewnego miejsca do prawej krawędzi ekranu. Czasem jest ich więcej, a czasem mniej. Nawet bez robienia czegokolwiek potrafią pojawiać się i znikać, ale z drugiej strony są silnie związane z pokazywanym obrazem - biegną zwykle od jakiegoś tekstu (od obrazka nie) i przewijają się razem z zawartością strony. Występują niezależnie od uruchomionego programu. Komputer ma na pokładzie Athlon XP, kartę GeForce 2 MX, a monitor jest CRT taki jaki widać.

Ktokolwiek widział kiedyś taki efekt albo wie, co może być jego przyczyną, proszony jest o kontakt. Czy to wina zepsutego monitora, karty graficznej, a może systemu operacyjnego, sterownika albo jakiegoś wirusa? Zainstalowałem najnowszy sterownik do karty graficznej i zrobiłem skan antywirusowy, antyspyware'owy oraz Windows Update. Aha, jeszcze jedno - te paski nie łapią się na screenach robionych klawiszem PrintScreen.

Dziwny problem #1 Dziwny problem #2

Comments | Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020