The Final Quest 7

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sun
22
Jul 2007

Animacja szkieletowa już (prawie) działa, ale kod się odrobinę zamotał i chyba najwyższy czas wziąć się za studiowanie literatury tudzież inne poważne przygotowania do mojej pracy magisterskiej, a innymi słowy za zaprojektowanie i napisanie siódmego już (i - za każdym razem sobie to obiecuję - ostatniego) podejścia do mojego silnika. Wyjdzie mi pewnie że nie jest tak źle i trzeba tylko trochę zmienić a potem pisać dalej, ale to się okaże.

Mówią, że podstawą jest abstrakcja. Ale jak tu uogólnić rzeczy takie jak efekty postprocessingu typu Heat Haze czy Bloom, kiedy każdy z nich działa w zupełnie inny sposób i wymaga innej obsługi? Jak sortować obiekty wg materiału, tekstury czy shadera, jeśli każdy powinien sam siebie odrysować i ukryć w sobie sposób, w jaki to robi? Jak rozdzielić parametry obiektów, materiałów i świateł, kiedy one i tak muszą się razem spotkać w chwili kompilowania i ustawiania shadera? Na te wszystkie pytania znam jakieś odpowiedzi, ale niezbyt mnie one zadowalają. Macie może jakieś dobre materiały na ten temat?

Comments | #rendering #engine #productions Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020