Programowanie gier, Vista i inne sprawy

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Wed
16
Jan 2008

Dawno nic nie pisałem na blogu, ale to nie znaczy, że nie robiłem nic ciekawego. Co u mnie nowego? Zbliża się koniec semestru ze wszystkimi tego konsekwencjami... Poza tym trochę grałem w WoW... Trochę też oczywiście programowałem.

Przekonałem się częściowo do Unicode i przeportowałem całą moją bibliotekę CommonLib i trochę innego kodu na wsparcie dla tej technologii. Na razie nie będę publikował nowej wersji biblioteki, bo wolę ją najpierw dopracować i przetestować w jakimś projekcie.

Wczoraj czytałem o tym, jak pisać programy, żeby działały bez problemu na Windows Vista na kontach z ograniczonymi uprawnieniami. Straciłem wiele czasu na przeglądanie różnych długaśnych materiałow, m.in. elektronicznej książki Windows Vista Developer Story. Wreszcie trafiłem na krótki i treściwy artykuł w DirectX SDK - User Account Control for Game Developers. W skrócie sprawa wygląda tak:

Comments | #windows Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2019