Mass Effect - polecam!

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sun
24
Aug 2008

Mass Effect to osadzona w przyszłości i w kosmosie gra RPG z elementami strzelania TPP (kamera jak w Gears of War), w którą gram od pewnego czasu i którą chciałbym wszystkim gorąco polecić. Jest świetna! Po pierwsze, to jest prawdziwy rasowy cRPG, a nie żaden Hack'n'Slash. Jest dużo dialogów, dużo eksploracji świata, dużo zadań pobocznych, dużo przedmiotów do zebrania, trudne dylematy moralne itd. Po drugie, fabuła jest bardzo ciekawa i powinna się spodobać każdemu miłośnikowi Science-fiction. Po trzecie, gra jest zrobiona z prawdziwie epickim rozmachem. Wszystkie dialogi są nagrane jako dźwięk (i przetłumaczone na polski). Duże wrażenie robi możliwość odwiedzania różnych układów słonecznych i planet w galaktyce czy jeżdżenia po powierzchni planety. Takich ciekawych rozwiązań jest w grze więce.

Oczywiście Mass Effect nie jest idealny. Pisząc o wadach trzeba wspomnieć przede wszystkim, że "śmierdzi konsolą" - choćby w kwestii sterowania i celowania. Grafika też jest jakości średniej, a niską jakość tekstur i ogólną sterylność lokacji twórcy spróbowali zakryć dodając na cały ekran... szum. Moim zdaniem to jest cios poniżej pasa. Na szczęście można go wyłączyć w opcjach. Tak to wygląda w powiększeniu:

Mass Effect - Szum

Mimo tego grę polecam wszystkim miłośnikom komputerowych RPG i nie tylko.

Comments | #games Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020