Potęga breakpointów w Visual C++

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Wed
29
Oct 2008

Używanie debuggera to podstawa efektywnego programowania. Na stawianiu breakpointów, pracy krokowej i podglądaniu wartości zmiennych nie trzeba jednak poprzestawać. Warto wiedzieć, że w Visual C++ można kliknąć prawym klawiszem myszy w czerwone kółeczko breakpointa i otwierają się wtedy nowe możliwości. Pośród nich jest "Condition", które pozwala wpisać warunek zatrzymania czy "Hit Count", które pozwala zatrzymać program tylko co któreś wejście do zaznaczonej instrukcji.

Najciekawsze jednak jest polecenie "When Hit", które zamienia pułapkę w zdarzenie powodujące zalogowanie komunikatu do okienka Output. Można wtedy wpisać swój dowolny komunikat używając specjalnych zmiennych m.in. z nazwą funkcji bieżącej, funkcji nadrzędnej oraz dowolnego wyrażenia z wykorzystaniem dostępnych w danym miejscu zmiennych. Dzięki temu można wstawiać do programu drukowania kontrolne bez modyfikowania źródła i przekompilowania swojego programu.

Visual C++ Breakpoint When Hit

Comments | #visual studio Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020