IGK 2009 #2 - Najlepsze referaty

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Tue
24
Mar 2009

Na tegorocznej IGK-6'2009 referaty nie dopisały. Było ich mało, a wiele z wygłoszonych było niezbyt dobre. To źle, bo przecież bez tej naukowej części konferencja pewnie w ogóle nie mogłaby się odbywać. Żeby jednak skupić się na tym co dobre, opiszę krótko i subiektywnie wybrane referaty, w kolejności od moim zdaniem najlepszych:

Wspominając moje doświadczenia w słuchaniu referatów z tegorocznej i poprzednich konferencji IGK, wymyśliłem "teorię dobrego referatu" :D Otóż ze względu na tematykę, dobry referat prezentuje podejście: "Zajmuję się programowaniem gier, wiem jakie zagadnienia są tam ważne, więc pojadę na konferencję inżynierii gier i zaprezentuję coś ciekawego". Zły natomiast prezentuje podejście: "Interesuję się czymś zupełnie innym, ale słyszałem że jest konferencja inżynierii gier, więc pojadę tam i wygłoszę referat, naciągając swój temat do tematyki programowania gier". Z kolei ze względu na kompetencje prowadzącego, ten dobry komunikuje słuchaczom: "Znam się na tym, bo zajmuję się tym od dawna. Przedstawię wam podstawy mojej dziedziny albo pokażę moje najlepsze osiągnięcia". Z kolei zły tak jakby chciał powiedzieć: "Nie znam się na tym, ale pobawiłem się ostatnio trochę, przeczytałem tutorial, napisałem jeden program i opowiem wam o tym".

Comments | #igk #events #warsztat Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020