Automaty komórkowe RELEASED

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Wed
06
Apr 2005

Tak jak obiecałem, po konferencji upubliczniam wygłoszony tam przeze mnie referat i związany z nim program.

Referat nosi tytuł Automaty komórkowe i ich zastosowania i opisuje od podstaw automaty komórkowe jako dziedzinę sztucznej inteligencji. Skupia się na zagadnieniach praktycznych prezentując potencjalne zastosowania w grach komputerowych - m.in. w generowaniu i przetwarzaniu tekstur oraz do symulacji fizycznych. Przedstawia konkretne, przykładowe algorytmy, jak również zachęca do kreatywności na tym polu.

Program nosi nazwę Automaty komórkowe 1.0 i umożliwia implementowanie różnego rodzaju automatów komórkowych poprzez pisanie kodu przeliczającego w języku skryptowym. Komórki mogą być wizualizowane na różne sposoby. Umożliwia przeglądanie dołączonych do niego, przykładowych skryptów, jak również własną zabawę z automatami komórkowymi. Dostępny jest do ściągnięcia na licencji GNU GPL. Zawiera kod źródłowy w C++, przykładowe automaty i wyczerpującą dokumentację.

Wraz z programem po raz pierwszy upubliczniam pełny kod aktualnej wersji mojego frameworka Engine 3 zawierającego m.in. szkielet aplikacji DirectX 9.0c, moduł do rysowania spritów, dość rozbudowany font manager oraz system GUI.

Comments | Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020