C++0x

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Tue
03
Jan 2006

Bjarne Stroustrup - twórca języka C++ - w swoim nowym, datowanym na wczoraj artykule "A Brief Look at C++0x" prezentuje plany zdefiniowana nowej wersji swojego języka o nazwie C++0x. W pierwszym momencie pomyślałem, że to jakiś nowy żart. Sądziłem bowiem, że ten język jest tak przestarzały i skostniały, że nigdy nie doczekamy się jego aktualizacji. Jakkolwiek znam go dobrze i używam na co dzień, to jednak moja lista zarzutów wobec niego jest długa. Wyraźnie pozostaje w tyle za nowoczestnymi i dynamicznie rozwijającymi się językami i technologiami, tworzonymi często przez pojedyncze firmy zamiast komitetów standaryzacyjnych.

Tym bardziej ucieszyłem się więc widząc, że Stroustrup planuje coś zmienić. Jednak wygląda na to, że wbrew deklarowanym przez niego założeniom planowane zmiany są raczej kosmetyczne (aczkolwiek pozytywne) i dotyczą w samym języku głównie szablonów. Z poważniejszych nowości, do języka i biblioteki standardowej ma zostać dodane opcjonalne wsparcie dla garbage collectora, wyrażenia regularne, tablice haszujące oraz wsparcie dla wielowątkowości. Co ciekawe, standard języka ma być gotowy w roku... 2009.

Wiecej »

Comments | #c++ Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020