Werkkzeug1

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Sat
13
May 2006

Kto się na tym zna to zna, ale pozostałych zaciekawić może .werkkzeug1 - program do tworzenia scenowych dem. Nie sądziłem wcześniej, że te zachwycające dema i mieszczące się w 64 kB intra się... wyklikuje - składa się bloczki, ustawia ich parametry obserwując na bieżąco podgląd, a potem wydaje odpowiednie polecenie i powstaje plik EXE. W ten sposób powstaje wszystko - piękne ralistyczne tekstury, ciekawe siatki 3D, różne efekty graficzne i cała sekwencja animacji.

Oczywiście piszę to z całym szacunkiem dla ludzi ze Sceny - w końcu same takie programy, jak i interpretery tych projektów są prawdziwym dziełem sztuki koderskiej, zwłascza jeśli chodzi o optymalizację wydaności i objętości zarazem (bo o ergonomii interfejsu użytkownika wspomnianego programu litościwie się nie wypowiem). Po prostu zafascynował mnie taki sposób tworzenia dem. Przypomina trochę układanie wizualizacji do wtyczki AVS w Winampie, tylko tutaj z jednej strony jest dowolny układ klocków a nie płaska lista, ale z drugiej nie da się wpisywać całych wyrażeń matematycznych z uwzględnieniem różnych zmiennych.

.werkkzeug1

Comments | #demoscene Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020