Dwa Ludziki

Uwaga! Informacje na tej stronie mają ponad 5 lat. Nadal je udostępniam, ale prawdopodobnie nie odzwierciedlają one mojej aktualnej wiedzy ani przekonań.

Tue
13
Mar 2007

Dwa Ludziki

W niedzielę zorganizowaliśmy sobie mały, spontaniczny konkurs programistyczny Compo. Trwał rekordowo krótko, bo tylko 2 godziny i w tym czasie trzeba było napisać grę, w której są aż 4 stopnie swobody (taki był temat). Uczestników było 4. Tutaj znajdziesz dane tej edycji konkursu i wszystkie prace do pobrania.

Ja też wziąłem udział i napisałem małą grę zatytułowaną Dwa Ludziki. Polega na odbijaniu (kwadratowej) piłki przez stojące po dwóch stronach boiska drużyny (kwadratów) - to taka jakby odmiana Ponga. Powstała w języku C# i za bibliotekę graficzną robią w niej przesuwane po formatce panele :) Zamiast powalającej grafiki ma dopracowaną sztuczną inteligencję, której napisanie zajęło całą drugą godzinę. Nauka logiki rozmytej i wielokryterialności nie poszła w las. Przydał się nawet tangens hiperboliczny :) Mimo tego gra napisana jest maksymalnie prosto. Na przykład wszelkie odległości, prędkości i kolizje liczyłem w metryce miejskiej.

Zachęcam do pobrania i zagrania: DwaLudziki.rar (18.2 KB). Plik udostępniam dopiero dzisiaj, bo wcześniej miałem problemy z wysyłaniem na serwer.

Comments | #productions #warsztat Share

Comments

[Download] [Dropbox] [pub] [Mirror] [Privacy policy]
Copyright © 2004-2020